Pages

2 July 2017

Ant liežuvio galo #1 // Mintys apie Ramadaną + „Smoothie bawl “ receptas

Gėda Pelėda.  Labas! Reikia prisipažinti, gėda ir baisu net užsiminti kodėl čia vėl ilgai nerašiau nors sakiau jau niekur tikrai nedingsiu, gėda ir vėl kažką jums pažadėti. Jei atvirai, bandau pabėgti iš šios situacijos ir tiesiog pradedu rašyti be ilgų pasiaiškinimų, kurie buvo anksčiau...

Ant liežuvio galo. Ar prisimenate kai bandžiau rašyti savaitinius įrašus ir juos kelti kiekvieną Sekmadienį? Tikriausiai ne. Ir aš jūsų nekaltinu. Nustebau, kai patikrinusi pamačiau, jog paskutinį savaitinį įrašą rašiau 2016-tų metų Rugsėjo mėnesį. Galima sakyti praktiškai prieš metus! Ah, tas laikas prabėgo pašėlusiai greitai! Na, nors ir prabėgo beveik visi metai, bet man vis dar patinka tu savaitinių įrašų esmė. Turbūt jau supratote kur link aš suku...
Taip, vėl noriu juos rašyti. Bent jau pabandyti, nes daugiau bijau jums, ką nors pažadėti. Anksčiau laikiausi plano ir savo savaitiniuose įrašuose žinojau apie, ką kiekvieną kartą rašyti, bet šį kartą nusprendžiau kiekvieną savaitę kalbėti tiesiog apie tai, kas bus ant liežuvio galo. Būtent todėl taip šie įrašai ir vadinsis. 

Ramadanas. Šią savaitę būtent šia tema noriu paplepėti. Jei galvojate, kas tas Ramadanas kviečiu pirmiau paskaityti mano įrašą apie tai, kada jis būna ir t.t. Įrašą rasite paspaudę čia.
Šiemet, kaip ir pernai, visą mėnesį kiekvieną dieną filmavau kasdienius Ramadano vlogus. Jei įdomu visą grojaraštį rasite čia
Praėjo jau savaitė nuo Ramadano pabaigos ir tai buvo ketvirti metai iš eilės kai pasninkavau, tad visa ta rutina, kitoks grafikas, jokio maisto ir vandens, daug meldimosi man buvo jau gerai žinoma. Kadangi visa tai ir filmavau ir bandžiau savo žiūrovams suteikti kiek įmanoma daugiau informacijos, žinoma sulaukiau ir begalės klausimų.  Ar tikrai negalima valgyti ir gerti visą dieną? Kaip tai įmanoma? Tikriausiai numeti daug svorio? Į techninius dalykus dabar nesigilinsiu, nes ne tai man ant liežuvio galo, bet tiesiog pakalbėkim iš vidaus.

Jau ne kartą mąsčiau, iš kur pas žmogų tiek valios, jog tiesiog taip ima ir visą mėnesį pasninkauja? Iš kur pas mane tiek valios? Kiekvienoje vietoje laikas vis skiriasi kada galima pradėti valgyti, bet šiais metais pas mane Stambule pradėti valgyti galėjome nuo 20:35 - 20:48. Paprastai tikrai dėl nieko kito nepasninkaučiau, dėl nieko kito nesikelčiau anksti rytais...Prisimenu, beveik lygiai prieš metus pradėjau skaityti Koraną ir per metus laiko perskaičiau viso labo apie 200 puslapių, o šį Ramadano mėnesį pažadėjau perskaityti visus 1210 puslapių, būtent tiek kiek manasis Koranas turi. Kiekvieną dieną skaičiau ir nepraleidau nei vienos. Kodėl? Tikriausiai bijojau, jog jei pažadą sulaužysiu, būsiu nubausta? Jei kas nors pasakytų: - Greta, kelkis visą mėnesį ketvirtą ryto, pažiūrėsime ar tau pavyks! Žinoma to nedaryčiau. Bet jei duočiau priesaiką Dievui, jog tai prisiekiu daryti visą mėnesį, žinau, kad tai nuolankiai visą mėnesį daryčiau. Būtent toks tas tikėjimas. Nebandau čia gvildenti egzistencinių klausimų, nes kiekvienas žmogus tą pačią situaciją interpretuotų savaip, bet galingas dalykas tas tikėjimas. Nesvarbu į ką tiki, bet tikėjimas vienareikšmiškai prideda jėgų!

Pirmieji pusryčiai. Smoothie bowl. Kiekvieną dieną tikriausiai vis keičiau pusryčių meniu - ką gi būtent valgysiu pirmąją dieną po viso mėnesio pasninkavimo. Planuok neplanavęs, bet savo ''tobulus'' pusryčius valgiau tik dar po keturių dienų...bet geriau vėliau nei niekada, ar ne? Pasirinkau susikurti vasarišką rytą - susiplakti vaisių kokteilį dubenėlyje arba labiau žinoma kaip Smoothie bowl. 
Receptas labai paprastas. Tiesiog sutryniau du bananus, braškes, keletą gervuogių ir aviečių, bei įpyliau šiek tiek pieno. O dekoravimui papuošiau dubenėlį bananais, braškėmis, mėlynėmis, kokosų drožlėmis, gervuogėmis, moliūgų sėklomis bei avietėmis. Puiki vasariška kombinacija, kurią gali pabandyti ir tu! Jei sumąstysi pasigaminti, įkelk nuotrauką į Instagram ir nepamiršk pažymėti hashtag'o #gretacooks kad ir aš galėčiau išvysti tavo meną. 

Šiam kartui tiek ir susitiksime kitą kartą. Nesakau, kada nes baisu nuvilti, bet tikrai dar susitiksime! Geros jums darbo savaitės!
1 comment:

  1. Kamile7/03/2017

    Smagu, kad ir vel sugrizai. Perziurejau visus tavo filmukus, kurie buvo labai idomus ir gavau tikrai nemazai informacijos. Sie pusryciai atrodo pasakiskai, reiks ir man kada pasigaminti. :)

    ReplyDelete

Blog design by KotrynaBassDesign