Pages

26 October 2015

My Sunday

Dar niekada nesidalinau mano dienos įrašu, tad nusprendžiau tą padaryti dabar. Sekmadienis buvo gana įtensyvi diena verta pasidalinimo.
Pirmiausia manau turiu paminėti, kad sekmadienį pasaulis keitė laiką ir suko laikrodžius valandą atgal, bet Turkijoje mes laikrodžių nesukome kaip ir Fidžis bei Šiaurės Korėja. Kodėl? Dėl rinkimų kurie Turkijoje bus Lapkričio pirmą dieną, tad laikrodžius čia suksime tik Lapkriočio 8. Paprastai Lietuva su Turkija dalinasi ta pačia laiko juosta, tad dabar pirmą kartą esant laiko skirtumui pasidarė net kažkaip keista..
Ryte buvau susitarus susiktikti su drauge ir kartu papusryčiauti. Aplankėme naują mums kavinukę Böcek cafe esančią Kadiköy rajone. Turkiški pusryčiai buvo nuostabūs bei mano nuostabai kavinėje gyvai grojo grupė ko tikrai paprastai nepamatysi. Normalu užsukti į barą penktadienio ar savaitgalio vakare pasiklausyti gyvos muzikos, bet per sekmadienio pusryčius tai tikrai ne. Jei kas gyvenate Stambule, ar atvyksite kada nors čia atostogų tai labai rekomenduoju turkiškų pusryčių paragauti būtent čia. Geras maistas, gyva muzika, jaukus interjieras ir atmosfera bei labai draugiški ir paslaugūs padavėjai. Vėliau su drauge nusprendėme pasilepinti desertu netoliese esančioje populiarioje kavinukėje Çikolata dükkanı. Galiu pasakyti, jog po tokių pusryčių tą dieną daugiau nieko net nevalgiau...

I have never shared before a day with me post so I have decided to do it now. Sunday was pretty much intensive day and worth to share.
First of all I should say that on Sunday world set clocks one hour back, but in Turkey we didn't set our clocks as Fiji and North Korea as well. Why? Because of the elections which will be held on November first so we will set our clocks just on November 8th. Here as we call we have Erdogan time. #Saatkac arkadaşlar?
In the morning I met with my friend and we had breakfast. We visited new cafe for us called Böcek cafe located in Kadiköy. Turkish breakfast was amazing and to my surprise they had life music there which normally you will not see. It is normal on Friday or weekend evening go to a bar to listen live music, but not on Sunday morning breakfast. If you are living in Istanbul or you will come here one day for a holidays then I suggest have breakfast here. Good food, live music, cozy interior and very friendly waiters. Later we with friend decided spoil ourselves with dessert in popular cafe close to us Çikolata dükkanı. I can say that after this breakfast for the rest of the day I didn't eat anything at all...   
Atsisveikinus su drauge vėliau kėliausi iš Azijinės pusės į Europinę, jog susitikčiau su kitais savo draugais. Turiu problemą beveik visada atvykti anksčiau nei reikia, bet tą dieną vėlavau net pusvalandį...Well, čia Stambulas...Tam jog pasiekti vietą iš taško A į tašką B reikia valandos ar dviejų ir dažniausiai keisti keletą transporto rušių. Prekybos centre susitikau su draugais. Ir ką jums noriu dabar pasakyti!? Pabendraukit bent kartą su kitokiais žmonėmis nei jūs ar pažinkit kultūras. Susitikau su savo drauge/kambarioke kuri yra Turkė, dėvi skarą ir yra religinga ir supažindinau ją tą dieną su savo geru draugu Pakistaniečiu. Kalbėjome ir sėdėjome gal keturias valandas ir buvo taip taip įdomu. Prie vieno stalo susėdo trys visiškai skirtingi žmonės ir tiesiog bendravo. Manau tokiu būdu atsiveria tavo pažinimas, supratimas ir t.t. Man iš tikrųjų gaila tų žmonių kurie bendrauja TIK su savo šalies piliečiais, nes jų požiūris toks siauras. Suprantu jei neturit galimybės dėl kitos kalbos nežinojimo ar panašiai bet tiesiog kalbu apie žmones kurie tai daro iš principo ir užsidaro tik siaurame žmonių rate.
Tad taip pralėke mano diena. Jau ilgas laikas kai svajoju sukurti savo video, jį sumontuoti ir pasidalinti su jumis. Visą savo sekmadienio dieną nufilmavau tik dabar nežinau ar bandyt montuoti ir dalintis ar geriau negąsdinti pasaulio?


Later from Asian side I went to European side for meet with my other friends. I have a problem almost always come more earlier than I need, but that time I was late for half an hour...Well, this is Istanbul...To reach place from point A to point B can take one or even two hours and usually you need change different transportation lines. I met with my friend in the shopping mall. And what I want to say for you!? Spend time at least once with different people than you are and learn other cultures. I met with my friend/flat-mate who is Turkish,religious and wears shawl and I introduced her with my male friend from Pakistan. We was sitting and talking maybe four hours and it was so so interesting. Under the one table sat three different people and just communicated. I think in the way like this you gain experience and understanding and etc. I am actually sad for those people who are talking ONLY with their own nationality people because their attitude is so narrow. I can understand if you don't have possibility to talk with others because of different language or something like that, but I am talking only about those who don't talk because of their principles and close themselves in little group of people. So this is how I passed my day. It's have been a long time as I always wanted to make a video and share with you. I recorded my whole Sunday but I don't know now should I edit it and share or better don't scare the world? 6 comments:

 1. Jau maistas kaip skaniai atrodo ....
  ___
  withlovepaulla.wordpress.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Taip, ir buvo labai skanu ir super sotu :D

   Delete
 2. Ei, taip pavydu ir kartu beprotiškai smagu :) erasmus buvau prieš kelis metus ir panašiose vietose vaikštinėjau Stambule. Tai va norėjau pasakyt - šauniai, mėgaukis tuo gyvenimu ten ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ačiū! :) tikrai šaunus miestas ir džiaugiuosi kad juo mėgautis galiu jau daugiau nei keturis metus :)

   Delete
 3. Labai gerbiu uz toki mastyma, nes dauguma lietuviu labai uzdari ir jokiu budu neisileidzia svetimsaliu, o juolabiau musulmonu. Man labai liudna klausytis kaip yra snekama apie juos, nors mums reikia tik pasimokyti is ju. Saunuole, kad domiesi kulturomis ir jokiu budu ju nesmerki! Su mielu noriu pakelciau turkiskos kavos puodeli ten su tavim :))

  Indre,
  www.curvyliciousme.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ačiū labai labai :) Taip, manau dauguma lietuvių yra uždari,bet tikiuosi nuomone apie kitas kultūras ir musulmonus tik gerės o nebus vadovaujamasi tik steriotipais :)

   Delete

Blog design by KotrynaBassDesign